SILVER & METAL / Silver / Fat på kulfötter 8884130
nr 888 4130
Fat på kulfötter
silver, Troligen Österrike (otydliga stämplar), 1920s, diameter: 31, 5, 760g ca,
Silver, Troligen Österrike (otydliga stämplar), 1920-tal, diameter: 31, 5, vikt:760g ca
3400
SEK 3000
Monday April 14 2014
at 19:21:46
2/4 17:19:11
- Thema-auction
Apr 14
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver